اخبار ویژه

راه‌اندازی شبکه جامعه و دانشگاه نیازمند هم فکری عالمانه است

به گزارش اخبار دانشگاهی ،غلامرضا غفاری در شورای فرهنگ عمومی استان چهار محال بختیاری، با اشاره به تأکیدات رهبر معظم انقلاب بر مؤثر بودن دانشگاه‌ها و حساسیت نشان دادن نسبت به مسائل پیرامون خود، گفت: بر اساس فرمایشات ایشان باید ارتباط دانشگاه‌ها با مسائل و مشکلات جامعه تنگاتنگ باشد.

وی با بیان اینکه ارتقای دانشگاه‌ها در گرو راهگشا بودن آن‌هاست و تجربه جهانی این را اثبات کرده است، افزود: در همین راستا از دو سال پیش شبکه دانشگاه و جامعه در راستای اصل مسئولیت اجتماعی دانشگاه نسبت به جامعه پیرامون خود تدوین شده است که این طرح در نقطه شروع قرار دارد و نیازمند هم فکری عالمانه است تا به غنای مجموعه‌ها بینجامد.

غفاری، وزیر علوم، وزیر کشور، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه را از اعضای شورای سیاست‌گذاری این شبکه برشمرد و اظهار کرد: روسای دانشگاه‌های مادر استان‌ها به عنوان نمایندگان شورا در استان‌ها هستند.

معاون فرهنگی اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ورود بیشتر اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها به مسائل و مشکلات جامعه و دستگاه‌ها را از اهداف راه‌اندازی این شبکه خواند و تصریح کرد: در این طرح مسائل دانشگاه‌ها مورد دقت مسئولین قرار می‌گیرد و دستگاه‌های مختلف نیز از ظرفیت دانشگاهیان در موضوعات متنوع بهره‌مند می‌شوند.

وی با تاکید بر اینکه تجریه نشان داده است هر کجا با نگاه عالمانه ورود کرده‌ایم و همکاری بین دستگاهی بوده است دستاوردهای قابل توجهی نیز به دست آورده‌ایم، اظهار کرد: این طرح در نقطه شروع قرار دارد و نیازمند هم فکری عالمانه است تا به غنای مجموعه‌ها بینجامد.

اقبال عباسی، استاندار چهارمحال و بختیاری، نیز در ادامه این شورا بر اختصاص اعتبارات برای اجرای طرح جامع ارتقاء عملکرد و نظارت بر فعالیت تشکل‌ها، هیئات و مراسمات مذهبی استان از محل اعتبارات فصل فرهنگ در سال ۹۸ تاکید کرد.

وی با اشاره به اینکه الزامات، متولی و ناظر این طرح باید به طور دقیق مشخص شود، افزود: دستگاه‌های مختلف فرهنگی و اجرایی استان در راستای اجرای این طرح در همه نقاط استان کوشا باشند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن